Instruktoři

 • Markéta

  K józe jsem se dostala ve svých 19 letech. Během studia na Fakultě tělesné výchovy a sportu, kdy jsem začínala vést první lekce hatha jógy, jsem si uvědomovala především pozitivní vliv jógy na tělo. Dnes už dělám instruktorku jógy přes 12 let a cením si i jejích účinků na duši, líbí se mi celková filozofie jógy. Aktuálně se věnuji józe profesionálně, jsem školena v různých jógových stylech a neustále se učím a objevuji. Na józe mě baví její variabilita, zná řešení snad na každý problém a je geniální, že ji může praktikovat úplně každý. Více info o mně na fitjogamarketa.cz.

  Oblíbené pozice: Mám ráda většinu balančně-silových pozic a torze, z ostatních např. karnapídásanu (varianta pluhu), malásanu (široký dřep), samozřejmě šavásanu a postupně objevuji i kouzlo záklonů.

 • Galina

  Cvičení všeobecně se věnuji od dětských let, k józe jsem se dostala v roce 2000, kdy jsem začala objevovat kouzlo hatha jógy – hlubší práci s dechem, lehkou meditaci, vychutnáni si pozic. Přesto mne nejvíce uchvátila dynamická forma jógy, kterou jsem od roku 2006 předcvičovala v Benešove. Nyní předcvičuji vitální jógu a „fit“ jógu v klubu FIT JÓGA BENEŠOV.

  Oblíbené pozice: Oblíbila jsem si zejména kapotásanu (holub), uštrásanu (velbloud), urdhva prasárita eka padásanu (rozštěp ve stoji) a silové pozice.

 • Monica

  K józe jsem si našla cestu již ve svých čtrnácti letech a na svých častých cestách jsem měla možnost okusit již nespočet různých přístupů. Díky tomu si čím dál více uvědomuji, že je v józe stále co objevovat. Sama mám za sebou řadu praktických workshopů a v létě 2016 jsem absolvovala instruktorský kurz hatha jógy (200-hour yttc) v indickém hlavním městě jógy – Rišikéši, kde jsem na vlastní kůži poznala, že jóga není jen cvičení ásan. Ve FJB předcvičuji od roku 2011 a od 2016 poskytuji i soukromé lekce. Do toho dokončuji magisterské studium psychologie na FF UK, kde se soustředím především na sportovní psychologii.

  Oblíbené pozice: Mám ráda především torzní nebo obrácené pozice, které mají nespočet benefitů pro naše tělo. Mezi mé “oblíbence“ patří např. pes hlavou dolů, sarvangásana (svíčka) nebo šíršásana (stoj na hlavě). Dále si nedovedu představit ideální lekci jógy bez alespoň jednoho pozdravu slunce. V poslední době jsem navíc objevila kouzlo pomůcek, které stále častěji využívám, a díky nimž není žádná pozice passé.

 • Mároš

  S cvičením jógy jsem začal v roce 2001 a od roku 2007 se věnuji také předcvičování. V současné době předcvičuji vitální jógu ve FIT JÓGA BENEŠOV.

  Oblíbené pozice: V oblibě mám většinu ze silových pozic, dále např. vrščikásanu.

 • Yvona - administrativa a komunikace

  S hatha jógou jsem začínala ve svých patnácti letech a když přijdete na naše cvičení, můžete vidět, jak to dopadlo.:) Postupně jsem se vypracovala na tak důvěryhodnou osobu, že mi peníze za cvičení budete muset svěřit i Vy:) Ve FJB jsem od jeho založení, protože přesně takhle si trávení svého volného času představuji:)!

  Oblíbené pozice: nejraději mám pozici širšásana, stoj na hlavě, neboť tím cvičení končí a jde se do nejbližšího restauračního zařízení :)

 • Jana

  Jóga je pro mě spojením sportu, zdravého životního stylu a stala se součástí mého života. Nejdříve ji člověk vnímá jen jako fyzické cvičení, které se ale postupem času proměňuje v mnohem hlubší vnímání těla, dechu, sebe sama i vědomí vlastní existence. Je pro mě zastavením se v momentu tady a teď. Po nějakém čase jsem se rozhodla tyto zkušenosti a pocity předávat dále. Józe se věnuji přes 10 let, ve FJB působím od jeho založení a od roku 2016 zde předcvičuji „vitální“ jógu.

  Oblíbené pozice: Ráda cvičím utkatásanu (židle), sarvangásanu (svíčka), halásanu (pluh) a veškeré předklonové pozice.