• FIT JÓGA


  O co jde: Jógové cvičení, které kombinuje prvky jógy a posilování. Při této józe se nejen zapotíte, ale hlavně vyrýsujete postavu a zpevníte celé tělo. „Fit“ jóga přispěje k pružnému a zpevněnému tělu i celkovému zklidnění.

  Skladba cvičení: 90 minutové cvičení je zahájeno krátkou relaxací. Rozcvička kombinuje v plynulém sledu cviky na rozhýbání všech částí těla, zpevnění vnitřního stabilizačního systému páteře i všech velkých svalových skupin. Následuje cvičení ásan (jógových pozic) se zaměřením na silové, balanční a další zeštíhlující pozice z jógy, doplněné o kompenzační ásany na protažení. V samotném závěru Vás bude čekat krátká relaxace, popř. i nácvik vybraných dechových cvičení. Během půlročního kurzu byste postupně měli zvládnout i těžší varianty základních ásan.

  Pro koho je určeno: Lekce jsou vhodné pro každého, kdo se rád hýbe, chce protáhnout své tělo a zároveň docílit pevné postavy. Případná zdravotní omezení konzultujte před začátkem hodiny s lektorkou/lektorem. Na naše cvičení chodí ženy i muži ;).

  Kdy a kde: čtvrtek od 19:00 (příchod nejpozději 18:45), velká tělocvična Gymnázia BN

  Cvičení lze hradit jednotlivě po hodinách (90 Kč) i jako formou kurzu (tedy na celé pololetí, kdy pak jednotlivé cvičení vyjde na 60 Kč, pro studenty 50 Kč). Pozitivní dopad na Vaše tělo (i ducha :) se dostaví brzy při pravidelném docházení na lekce.

  CENÍK   Student Ostatní Jednorázově    
  Fit jóga s posilováním Za kurz 750,- 900,- 90,- 15 lekcí/ kurz 1 lekce = 90 minut
  Za lekci 50,- 60,- 90,-  
  Za hodinu 33,- 53,- 60,-  

 • VITÁLNÍ JÓGA


  O co jde: Lekce jógy podporující správné fungování těla a jeho vitalitu - zaměřené na stabilizaci těla, tvarování problémových zón, proudění lymfy, ekonomizaci práce a harmonizaci oběhového, trávícího a hormonálního systému, správnému držení těla a prevenci bolesti zad. Jemné protahovací a posilující cviky a speciální dechové jógové techniky cíleně stimulují žlázy s vnitřní sekrecí (cvičení je tedy vhodné i pro ženy v menopauze nebo s hormonální nerovnováhou) a další orgány a podporují tak jejich správné fungování. Cvičení napomáhá i zklidnění, lepšího vnímání svého těla a odstraňování stresu.

  Skladba cvičení: Hodinové cvičení začíná úvodní relaxací s krátkým dechovým cvičením. Rozcvička v mírném tempu zahřeje svaly, s cílem rozhýbat a zpevnit celé tělo. Cviky budou zaměřené na posílení středu těla a stimulaci žláz s vnitřní sekrecí. V druhé části (asi 20 minut) probíhá cvičení ásan. Výběr ásan bude zaměřen na ty pozice, které se využívají v „hormonálních“ jógových sestavách, které posílí tělo nebo přispívají správnému držení těla. Cvičení ásan může být doprovázeno dalšími jógovými technikami pro účinnější stimulaci orgánů a práci s energií. Účinky ásan i jejich správné provedení budou vždy vysvětleny. Závěr cvičení je věnován dechovým nebo relaxačním technikám a zklidnění po lekci. Od roku 2018 doplňujeme cvičení o trénink na uvolnění fascií (pomůcky k dipozici) s velmi pozitivními účinky na pohybový aparát.

  Pro koho je určeno: Pro každého, kdo rád pečuje o své tělo a zdraví, kdo se chce příjemně odreagovat, protáhnout se i zpevnit. Není nutné mít předchozí zkušenosti s jógou. Ženy i muži všech věkových kategorií jsou na cvičení vítáni. Tyto lekce nejsou vhodné pro těhotné ženy, při hyperfunkci štítné žlázy a pooperačních stavech. Případná zdravotní omezení konzultujte před začátkem hodiny s lektorkou/lektorem.

  Cvičení lze hradit jednotlivě po hodinách (80 Kč) i formou kurzu (tedy na celé pololetí, kdy pak jednotlivé cvičení vyjde na 53 Kč). Doporučujeme lekce navštěvovat pravidelně, abyste v závěru kurzu zvládali i obtížnější cviky a poznali, jakých účinků můžete při pravidelném cvičení dosáhnout.

  CENÍK   Cena Jednorázově    
  Vitální jóga Za kurz 800,- 80,- 15 lekcí/ kurz 1 lekce = 60 minut
  Za lekci 53,- 80,-  

  Vzhledem k omezené kapacitě na Vitální józe se prosím informujte o aktuálně volných místech na lekcích (nejlépe zprávou na Facebooku Fit jóga Benešov). V případě naplnění kapacity vás můžeme evidovat jako náhradníky a budeme vás přednostně informovat o volném místě.